"Vítejte na webu MBA school. Najdete zde všechny informace potřebné k zahájení studia v některém z manažerských MBA programů. Zařaďte se mezi manažerskou elitu a nastartujte Vaši pracovní kariéru ziskáním titulu MBA."

Home   Blog   MBA školy začaly s nabídkami novoročních slev

MBA školy začaly s nabídkami novoročních slev

Patříte také k těm, kteří každoročně čekají na novoroční slevy? Pokud je tomu tak a zároveň jste si dali novoroční předsevzetí, že si doplníte vzdělání např. studiem v některém z MBA programu, vzdělávací instituce zaměřené na manažerské vzdělávání stejně jako běžní prodejci spotřebního zboží začali s nabídkami různých slev.

Pokud situaci na trhu s MBA vzděláváním sledujete, jistě jste zaznamenali nabídky vánočních slev během prosince. Vzdělávací instituce nabízely slevy v řádech tisíců korun, pokud zahájíte studium v některém z jejich MBA programů. Více škol se k nabídce slev tradičně přidává během ledna. Na webových prezentacích se objevují v hojné míře informace o různých slevách – např. 10% z ceny studia, případně odpuštění některých poplatků nebo zdarma studijní balíček včetně nějakého kousku spotřební elektroniky využitelné během studia – nejčastěji tablet nebo mobilní telefon.

Pokud dlouho toužíte po tom, psát si zkratku MBA za Vaše jméno, je využití některé ze slevových akcí ideální dobou k zahájení studia, resp. k uhrazení celého nebo části školného. Ovšem, je třeba věnovat značnou pozornost tomu, zda nejde jen o virtuální slevu, která má zájemce o studium pouze nalákat. Více o tomto jsme zmiňovali v příspěvku s názvem „Zvažujete studium MBA programu? Pozor na skryté poplatky“. Řada slev MBA studia se totiž u mnoha institucí opakuje tak často, že v podstatě nejde o slevu, ale standardní školné a nabídka jen vytváří iluzi slevy. Kromě slevy samotné je nutné před zahájením studia resp. před podpisem smlouvy o zahájení studia zjistit strukturu poplatků. Není asi více nepříjemné zjištění než fakt, že sice studujete se slevou, kterou ale během prvního semestru bohatě vykompenzujete různými poplatky za studium.

Přínosy MBA studia

Zvýšení příjmů s MBA titulemTouha po tom psát si za jméno zkratku MBA a vizuálně si tak vylepšit postavení při pohledu na titul je jedna věc, druhou věcí jsou reálné přínosy MBA studia. Jak jsme opakovaně zmiňovali v řadě předešlých příspěvků, MBA titul má na trhu práce stále značnou váhu, ovšem ve stále větší míře je rozhodující to, kde jedinec titul získal. To zmiňujeme v souvislosti se slevami, se kterými mnohé vzdělávací instituce před vánočními svátky a po novém roce přišli. Obecně neplatí pravidlo, že čím je nabídka v inzerci frekventovanější, tím je produkt kvalitnější. Naopak vyhledávaná instituce s velmi kvalitním produktem v podstatě inzerci příliš nepotřebuje. Tím nijak nesnižujeme kvalitu nabízeného studia ve slevách, jen připomínáme důležitost zvažovat před zahájením studia a zaplacením školného, zda půjde o investici skutečně návratnou s reálnými pozitivními dopady na Vaši kariéru.

Pokud Váš osobní průzkum a důkladně zvažování nakonec vyústí v zahájení studia, čeká Vás rok až rok a půl náročné studijní práce. S ohledem na praktické zaměření MBA studia ale studia vyplněného získáváním léty ověřených zkušeností a postupů od profesionálů z praxe, což je záležitost takřka okamžitě využitelná. V této souvislosti není od věci před zahájením studia zjištění sestavy lektorského týmu. Kvalitní lektoři znamenají kvalitní vzdělání a kvalitní vzdělání znamená daleko větší váhu na trhu práce. Každopádně si studiem velmi rozšíříte obzory, získáte možná jiný pohled na postupy, které léta aplikujete a které nepřinášejí kýžený efekt a hlavně si znovu obnovíte schopnost organizovat si studijní čas a efektivně se učit, což může být pro ty, kteří opustili vzdělávací systém před mnoha lety, někdy až přespříliš náročné.

2 Comments so far:

  1. Martin Jar. napsal:

    Když bude příznivá konstelace hvězd, já do toho letos půjdu…

  2. Marek napsal:

    Také se letos chystám, ale zatím nevím nevím. Nabídek hodně, na zahraničí není čas a hlavně není prostor. Kombinace se zaměstnáním v tomto případě nepřipadá v úvahu, takže koukám po českých nabídkách. Uvítal bych recenze jednotlivých MBA programů nabízenýhc v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain