"Vítejte na webu MBA school. Najdete zde všechny informace potřebné k zahájení studia v některém z manažerských MBA programů. Zařaďte se mezi manažerskou elitu a nastartujte Vaši pracovní kariéru ziskáním titulu MBA."

Home   Mapa MBA studia v ČR   Ústecký kraj

Ústecký kraj

Studium MBA v Ústí nad Labem

Czech management institute

Jednou z mála institucí, které poskytují MBA studium v Ústeckém kraji, je Czech management institute, který kromě Ústí nad Labem poskytuje MBA kurzy v dalších pobočkách v Plzni a Hradci Králové. Škola samotná má hlavní sídlo v Praze. Czech management institute je škola s dvacetiletou tradicí. Vznikla původně jako zahraniční pobočka španělské vysoké školy ESMA Barcelona. Činnost zahájila škola za podpory španělského velvyslanectví v Praze. Studium MBA se uskutečňuje od roku 2007. MBA program je akreditovaný Českou asociací MBA škol – CAMBAS.

MBA program vychází z osnov mateřské vysoké školy ve Španělsku. Struktura předmětů a zaměření studia jsou totožné, stejně tak systém ukončení jednotlivých studijních modulů. Studium MBA je dvouleté a uskutečňuje se v českém jazyce. Studijní předměty MBA programu zahrnují marketing, management, finance, komunikaci, právo, kurz zaměřený na rozvoj osobnosti i cizí jazyk.

Výše školného činí podle webové prezentace školy 180.000,- Kč za celý studijní program s možností postupných splátek za každý semestr po 45.000,- Kč. Předpokladem pro přijetí je ukončené vysokoškolské vzdělání min. v bakalářském programu. Přijímací řízení se uskutečňuje ve formě motivačního pohovoru. Kromě MBA studia škola nabízí BBA kurzy.

Web školy: www.mba-cmi.cz, www.esma.cz

Studium MBA v Litoměřicích

Institut manažerské ekonomie

Institut manažerské ekonomie je relativně novou vzdělávací institucí s historií necelých pět let. Institut nabízí studium MBA se zaměřením na management. Podmínkou studia je ukončené vysokoškolské vzdělání a doložitelná manažerská praxe. Studium pro středoškoláky s dlouholetou manažerskou praxí dostupné není. Studium MBA je koncipováno jako jeden a půl až tříleté.

Studijní předměty zahrnují kromě managementu projektové řízení, strategické řízení, psychologii, finance, účetnictví a controlling, řízení lidských zdrojů, právo, oblast komunikace atd. Studium MBA je ukončeno závěrečnou obhajobou projektu. Studium je koncipováno jako kombinované s tím, že prezenční účast je směřována do víkendových bloků tak, aby studium MBA programu pokud možno nekolidovalo s pracovními povinnostmi.

Výše školného za celý MBA program v dvouleté formě činí 89.000,- Kč. V ceně je zahrnuta výuka, učební materiály, e-learningové kurzy a organizace zkoušek.

Web školy: www.ime-mba.cz

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde