"Vítejte na webu MBA school. Najdete zde všechny informace potřebné k zahájení studia v některém z manažerských MBA programů. Zařaďte se mezi manažerskou elitu a nastartujte Vaši pracovní kariéru ziskáním titulu MBA."

Home   Blog   Americká univerzita nabízí MBA studium zdarma

Americká univerzita nabízí MBA studium zdarma

S unikátním programem přišla jedna americká univerzita, konkrétně státní univerzita v Arizoně. Informaci jsme zaznamenali na internetových stránkách Time.com S cílem nabídnout vzdělání širšímu počtu studentů univerzita nabízí MBA studium zcela zdarma a to od příštího roku.

Program je samozřejmě početně omezený a sice na 120 zájemců, kteří v soutěži o stipendium zvítězí. Úspěšní žadatelů získají zdarma školné dvouletého MBA programu, který jinak vyjde téměř na devadesát tisíc amerických dolarů. Náklady na ubytování a další výdaje spojené s pobytem v Arizoně samozřejmě stipendium nepokrývá, i tak jde ale o odvážný a zajímavý krok, jak zpřístupnit vzdělání i těm, kteří by si jej z různých důvodů nemohli dovolit. Program MBA je pak cíleně konstruován i pro ty, kteří ve své kariéře nemíří na nejvyšší pozice zejména ve finančním sektoru, ale chtějí se uplatnit i na pozicích např. v rámci neziskových organizací nebo začínají s podnikáním a nemohou si dovolit drahé studium, které jim následně v podnikatelské kariéře pomůže.

Samotná škola by si zřejmě tak rozsáhlý program nedovolila, mohla k němu přistoupit díky sponzorském daru jednoho z bohatých investorů.

Příklad arizonské univerzity následovaly i další americké školy, které razantním způsobem snížily školné případně nabídly část studia zdarma.

Celé znění článku si můžete přečíst zde. Krok americké univerzity je zajímavým výsledkem spolupráce bohatého mecenáše a veřejné instituce. Podobný krok by mohl být i dobrou inspirací pro české poskytovatele MBA vzdělání, kterých jsou v současné době na trhu více jak čtyři desítky. Stipendium v prostředí MBA kurzů je zatím záležitostí spíše mimořádnou. K výjimkám patří CEMI, kde lze najít nabídku až stoprocentního stipendia pro zájemce se zdravotním postižením. I nabídka bezplatného školného pro vybrané kandidáty by podle našeho názoru prestiži českých MBA škol jen prospěla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich